Header Background

Meet Results

Plymouth State vs. Bridgewater State - Jan. 13, 2007 - at Moriarty Pool, Bridgewater, Mass.
Final Score:  Bridgewater State 152, Plymouth State 127
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth State University  'A'                         NT    2:03.18   11  
     1) Labriola, Christina             2) Milligan, Kaitlyn              
     3) Little, Caitlin                 4) Garrity, Trista                
  2 Plymouth State University  'B'                         NT    2:06.79    4  
     1) Sweeney, Chaz                   2) Bouffard, Katie                
     3) Branch, Amanda                  4) Innis, Elise                   
  3 Bridgewater State College  'A'                         NT    2:08.87    2  
     1) White, Emily                    2) Montmeny, Patricia             
     3) Lindahl, Carly                  4) Kennedy, Meghan                
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morwick, Bryn                BSC                       NT   11:41.30    9  
  2 Posnick, Tracey              PSU                       NT   11:42.51    4  
  3 Kennedy, Meghan              BSC                       NT   12:53.48    3  
  4 Bowker, Laura                PSU                       NT   13:07.13    2  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coache, Jillian              BSC                       NT    2:04.95    9  
  2 DiGiacomo, Christina         PSU                       NT    2:13.88    4  
  3 Garrity, Trista              PSU                       NT    2:14.46    3  
  4 Scholtz, Katrina             BSC                       NT    2:20.49    2  
  5 Boynton, Katherine           PSU                       NT    2:39.08    1  
 
Event 4  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Labriola, Christina          PSU                       NT    1:06.64    9  
  2 Sweeney, Chaz                PSU                       NT    1:08.25    4  
  3 Anton, Cait                  PSU                       NT    1:08.29    3  
  4 Robinson, Erica              BSC                       NT    1:08.35    2  
  5 White, Emily                 BSC                       NT    1:15.43    1  
 
Event 5  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montmeny, Patricia           BSC                       NT    1:18.13    9  
  2 Bentley, Erin                BSC                       NT    1:19.05    4  
  3 Bouffard, Katie              PSU                       NT    1:19.18    3  
  4 Milligan, Kaitlyn            PSU                       NT    1:20.24    2  
 
Event 6  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coache, Jillian              BSC                       NT    2:24.28    9  
  2 Branch, Amanda               PSU                       NT    2:30.48    4  
  3 Lindahl, Carly               BSC                       NT    2:39.74    3  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little, Caitlin              PSU                       NT      26.24    9  
  2 Innis, Elise                 PSU                       NT      28.08    4  
  3 Fuller, Sarah                BSC                       NT      28.09    3  
  4 Martin, Mindy                PSU                       NT      29.00    2  
  5 White, Emily                 BSC                       NT      29.08    1  
  6 Montmeny, Patricia           BSC                       NT      29.50  
 
Event 8  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Jennifer            BSC                       NT     191.65    9  
  2 Hamel, Nicky                 PSU                       NT     180.05    4  
 
Event 9  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little, Caitlin              PSU                       NT      57.95    9  
  2 Fuller, Sarah                BSC                       NT    1:00.65    4  
  3 Innis, Elise                 PSU                       NT    1:01.59    3  
  4 Garrity, Trista              PSU                       NT    1:02.44    2  
  5 Kennedy, Meghan              BSC                       NT    1:06.19    1  
 
Event 10  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morwick, Bryn                BSC                       NT    2:22.69    9  
  2 Anton, Cait                  PSU                       NT    2:24.64    4  
  3 Robinson, Erica              BSC                       NT    2:27.55    3  
  4 Labriola, Christina          PSU                       NT    2:31.17    2  
  5 Sweeney, Chaz                PSU                       NT    2:36.65    1  
 
Event 11  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montmeny, Patricia           BSC                       NT    2:46.27    9  
  2 Posnick, Tracey              PSU                       NT    2:46.96    4  
  3 Bentley, Erin                BSC                       NT    2:56.85    3  
 -- Milligan, Kaitlyn            PSU                       NT         DQ  
 
Event 12  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Meghan              BSC                       NT    5:57.98    9  
  2 Robinson, Erica              BSC                       NT    5:59.06    4  
  3 DiGiacomo, Christina         PSU                       NT    6:03.33    3  
  4 Scholtz, Katrina             BSC                       NT    6:06.66    2  
  5 Bowker, Laura                PSU                       NT    6:27.86    1  
  6 Boynton, Katherine           PSU                       NT    6:57.58  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coache, Jillian              BSC                       NT    1:02.65    9  
  2 Branch, Amanda               PSU                       NT    1:09.78    4  
  3 Lindahl, Carly               BSC                       NT    1:13.80    3  
  4 Martin, Mindy                PSU                       NT    1:15.95    2  
 
Event 14  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Jennifer            BSC                       NT     236.15    9  
  2 Hamel, Nicky                 PSU                       NT     151.55    4  
 
Event 15  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morwick, Bryn                BSC                       NT    2:26.21    9  
  2 Posnick, Tracey              PSU                       NT    2:30.86    4  
  3 Anton, Cait                  PSU                       NT    2:31.10    3  
  4 Branch, Amanda               PSU                       NT    2:35.13    2  
  5 Scholtz, Katrina             BSC                       NT    2:37.80    1  
  6 Lindahl, Carly               BSC                       NT    2:46.89  
 
Event 16  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridgewater State College  'A'                         NT    3:57.69   11  
     1) Robinson, Erica                 2) Coache, Jillian                
     3) Fuller, Sarah                   4) Morwick, Bryn                  
  2 Plymouth State University  'A'                         NT    4:06.39    4  
     1) Little, Caitlin                 2) Innis, Elise                   
     3) Garrity, Trista                 4) DiGiacomo, Christina           
  3 Plymouth State University  'B'                         NT    4:24.07    2  
     1) Labriola, Christina             2) Bowker, Laura                  
     3) Sweeney, Chaz                   4) Martin, Mindy